لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت
تعداد صفحات: 4
طرح درس ترمی (Course Plan )
معرفی درس : فرآیند یادگیری و اصول آموزش به بیمار نیمسال دوم سال تحصیلی 88-87
دانشکده: پرستاری و مامایی بویه گروه آموزشی: اصول و فنون و مدیریت خدمات پرستاری
نام درس: فرآیند یادگیری و اصول آموزش به بیمار رشته و مقطع تحصیلی: ترم دوم کارشناسی پرستاری
*روز و ساعت برگزاری: روز های سه شنبه 10-8 صبح * تعداد واحد: 2 واحد نوع واحد : 5/0واحد تئوری و 5/0 واحد عملی
* محل برگزاری: دانشکده پرستاری و مامایی دروس پیش نیاز: پیش نیاز ندارد
نام مسوول درس:روحی
تلفن ( دپارتمان) - تلفن دانشکده : 01714430351 داخلی 223
روزهای تماس:چهار شنبه 10صبح الی 1 بعد از ظهر
آدرس دفتر: دانشکده پرستاری طبقه دوم
هدف کلی درس : آشنایی دانشجو با اصول وفرایند یادگیری , طراحی برنامه آموزشی و روش
آموزش به بیمار
اهداف اختصاصی درس: دانشجویان در پایان دوره بتوانند:
1- اصول و مفاهیم کلیدی در آموزش را بیان نمایند
2- یادگیری و نظریه های آن را شرح دهند
3-حیطه های یاد گیری( شناختی ,عاطفی و روان حرکتی ) شرح دهند
4- مراحل تدوین طراح آموزشی را بیان نمایند
5- اهداف آموزشی( کلی , اختصاصی و رفتاری ) شرح دهند
6- محتوای درس ,روش تدریس و گروه های تدریس را متناسب با اهداف بیان نمایند
7- ارتباطات و مهارت های ضمن تدریس را شرح دهند.
8- روش های ارزشیابی میزان یادگیری فراگیران را بیان مایند
9- نقش رسانه ها ی آموزشی در تدریس را شرح دهند
منابع
1-- اسدی نوقابی , احمد علی . فرایند یادگیری و اصول آموزش به بیمار , تهران , انتشارات بشری , (1378)
- مهاجر, تانیا , اصول آموزش به بیمار , تهران , نشر سالمی , (1380)
- عبدالعلیان , معصومه . روشهای تدریس و یادگیری در آموزش پرستاری , بابل , انتشارات دانشگاه علوم پزشکی بابل , (1379)
4- دلیر، زهرا . آموزش به بیماریهای داخلی و جراحی ، انتشارات سخن گستر(1383)
نحوه ارزشیابی دانشجو :
1-حضور فعال در کلاس و عدم غیبت 5%
2- شرکت در بحث های گروهی و پاسخ به سوالات در کلاس درس 5% نمره
3- برگزاری کوئیز 10درصد
3- آزمون پایان ترم 40 درصد نمره
4- وانجام عملی آموزش به مددجو در حضور دانشجویان در کلاس یا عرصه 40% نمره
5- نوع سوالات : چهار گزینه ای و پاسخ کوتا
6- روش تدرس در این درس با استفاده از روش سخنرانی , پرسش و پاسخ و بحث گروهی می باشد
بسمه تعالی
دانشگاه علوم پزشکی گلستان
مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی
طرح درس ترمی (Course Plan )
ردیف
تاریخ
ساعت
عنوان
آمادگی لازم دانشجویان قبل از شروع کلاس
1
10-8
اصول و مفاهیم کلیدی در آموزش و آشنایی با یادگیری و نظریه های آن
نمی خواهد
2
10-8
حیطه های یاد گیری( شناختی ,عاطفی و روان حرکتی )
مراحل طراحی آموزشی
مطالعه از کتاب
3
10-8
اهداف آموزشی( کلی , اختصاصی و رفتاری )
مطالعه از کتاب
4
10-8
محتوای درس ,روش های تدریس و گروه های تدریس
مطالعه از کتاب
5
10-8
ارتباطات و انواع آن مهارت های تدریس روش های ارزشیابی میزان یادگیری فراگیران
مطالعه از کتاب
6
10-8
- نقش رسانه ها ی آموزشی در تدریس
مطالعه از کتاب
7
10-8
جلسه پرسش و پاسخ در خصوص ارائه کار عملی و برطرف کردن مشکلات دانشجویان
8
10-8
ارائه کار عملی تعدا د4 نفر از دانشجویان
10
ارائه کار عملی تعدا د4 نفر از دانشجویان
11
ارائه کار عملی تعدا د4 نفر از دانشجویان
12
ارائه کار عملی تعداد 4 نفر از دانشجویان
13
ارائه کار عملی تعدا د4 نفر از دانشجویان
14
ارائه کار عملی تعدا د4 نفر از دانشجویان
* تاریخ امتحان پایان ترم: طبق تقویم دانشگاه
* سایر تذکرهای مهم برای دانشجویان:
1-کوئیز ها بدون اطلاع قبلی برگزار می شود
2- دانشجویان از جلسه سوم موظف به انتخاب موضوع آموزش به مددجو و و مشخص نمودن ویژگی های فراگیر خود می باشند
3- دانشجویان در جلسه چهارم موظف به ارایه هدف کلی و اهداف جزیی موضوع آموزشی خود بصورت مکتوب می باشند
4- دانشجویان در جلسه پنجم موظف به ارایه اهداف رفتاری موضوع آموزشی خود بصورت مکتوب می باشند
5- دانشجویان در جلسه ششم موظف به ارایه اهداف رفتاری موضوع آموزشی خود بصورت مکتوب می باشند
6- دانشجویان در جلسه هفتم موظف به ارایه کل موضوع آموزشی خود بصورت مکتوب می باشند
7- از جلسه به بعد ارایه کارعملی دانشجو با توجه به امکانات موجود و ترتیب مورد توافق دانشجویان شروع می شود